27°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 63%

Вітер: 11.27 km/h

USD 26.53   EUR 30.93
Увійти

Активісти міста пропонують впровадити досвід країн Євросоюзу

12 вересня у приміщенні Кам’янської міської ради відбулася прес-конференція з представниками громадського об’єднання «Сила громади». Темою зустрічі став обмін досвідом між країнами, що успішно пройшли шлях реформ децентралізації та місцевим самоврядуванням. Своїми знаннями поділилися з присутніми Андрій Іванченко та Андрій Нестеренко, які переймали досвід країн Європейського союзу.

Сніданки з депутатами та вільний доступ до міськради, система онлайн-голосування та електрона сплата податків, організація індустріальних парків та поліпшення екології – далеко не увесь перелік позитивного досвіду, що призвели до Кам’янського депутат міської ради Андрій Іванченко та громадський активіст Андрій Нестеренко, які відвідали Польщу та Естонію.

Андрій Нестеренко розпочав з розповіді про візит до Таллінна. « Естонія – країна номер один у світі з впровадження електронного врядування. У режимі онлайн тут відбувається 99% банківських операцій, 98% лікарських призначень та надається 95% податкових декларацій. Під час парламентських та місцевих виборів діє онлайн-система голосування за допомогою карток з унікальним ID-кодом – таким чином унеможливлено будь-який підкуп виборця. Серед естонців надзвичайно високий рівень довіри до своєї політичної системи, поліції, а рівень правопорушень перебуває в межах статистичної похибки», ділиться враженнями громадський активіст.

Чималим досвідом поділилися поляки. Так, у Любліні кам’янчани зустрілися з Кшиштофом Становським, президентом фонду «Солідарність», який відіграв величезну роль у перетворенні Польщі на сучасну європейську державу. Потім міста Бидгощ, Гдиня, Сопот. У Варшаві гості були запрошені до Міністерства розвитку Польщі, у Гданську – відвідали День відкритих дверей у міській раді.

Андрій Іванченко підкреслив, що головним чинником успішного суспільства у цих країнах є активна громада, а інтереси мешканців є першочерговими у роботі влади.

Другим надважливим фактором, що також забезпечує інтереси мешканців є залучення інвестицій, завдяки яким населення зможе отримати додаткові робочі місця та конкурентну заробітну платню. Позитивний досвід вже найближчим часом планується розпочати втілювати у Кам’янському. Наразі спільно  з міським головою Андрієм Білоусовим вже заплановано створення стратегії розвитку міста, підвищення економічної привабливості Кам’янського, розвиток ініціативної молоді та заходи з покращення екологічного стану, а саме впровадження сортування сміття, додає Андрій Іванченко. 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.