-2°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 77%

Вітер: 14.48 km/h

USD 28.13   EUR 31.88
Новини 24

Алкотестери української поліції опинилися поза законом?

У Єдиному реєстрі судових рішень і раніше можна було знайти деякі рішення, де суд відмовлявся залучати до адміністративної відповідальності за п'яну їзду через те, що адвокати водіїв зуміли обґрунтувати відсутність сертифікації приладів, якими «задувала» поліція їх клієнтів. Схоже, що скоро таких рішень стане набагато більше, повідомляє strana.ua.

Колишній високопоставлений співробітник Департаменту ДАІ України Геннадій Гребньов на своїй сторінці в Facebook оприлюднив відповідь на адвокатський запит, підписаний заступником міністра охорони здоров'я Лінчевським, відповідно до якого у більшості алкотестерів, якими користується поліція, термін обов'язкової сертифікації медичного приладу закінчився ще в 2015 році:

«До уваги водіїв! Це – датована 31 січня 2018 року відповідь заступника міністра охорони здоров'я О. Лінчевського на запит адвоката С. Мороз. Так ось, у цьому листі чиновник інформує адвоката, термін сертифікації приладу «Drager Alcotest 6810» закінчився ще 10 лютого 2015. Відтоді «Драгер» не проходив повторну сертифікацію, і його вилучено з Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення. Таким чином, результати встановлення ступеня алкогольного сп'яніння, отримані з використанням цього приладу, з юридичної точки зору є неналежними. Відповідно, поліція або медичні заклади не мають ніяких юридичних підстав для використання несертифікованих приладів. Будь-якого іншого сертифікованого алкотестера поліція не має».

У результаті очікується вал виправданих п'яних водіїв, якщо МВС і Нацполіція не вживуть термінових заходів для виправлення цієї ситуації, зазначає видання.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.