23°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 68%

Вітер: 17.70 km/h

USD 26.48   EUR 30.88
Увійти

«Батьки! Життя дитини у ваших руках!», -рятувальники Кам’янського

Нещастя з дітьми стається саме тоді, коли вони залишаються на самоті, а небезпека чатує на кожному кроці: вдома – коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників і запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці - в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку у лісі.

Діти стають заручниками обставин, а їх незнання елементарних правил безпеки нерідко стають першопричинами сумних і трагічних наслідків. Додайте сюди також невмілі дії в екстремальних ситуаціях.

Ми завжди наголошували на тому, що навіть, якщо підпалювачем безпосередньо була дитина, вина за це лежить не на ній (через юний вік, брак досвіду, неусвідомлення подальших наслідків), а на дорослих. Саме вони залишили на видному місці сірники чи запальничку, саме вони не пояснювали дитині, чим можуть закінчитися пустощі з вогнем, або не стали для малих взірцем суворого дотримання правил пожежної безпеки. Зрештою, саме батьки залишили дитину без нагляду вдома чи не цікавилися, чим вона займається у дворі, під’їзді, підвалі тощо.

Аби вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:

- не залишайте дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;

- не дозволяйте відчиняти двері незнайомим людям та вступати в контакт з незнайомцями на вулиці;

- навчить дитину користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;

- забороняйте підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;

- не дозволяйте підходити до обірваних електропроводів, користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича, дражнити тварин, виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно;

- не дозволяйте користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих;

- вивчить з дитиною домашню адресу або вкладіть в кишені «особисту картку» з даними дитини.

З початку 2017 року на Дніпропетровщині від вогню загинуло 4 дитини та ще 11 постраждало, врятовано на пожежах 16 дітей.

«Ви повинні знати про кожен крок вашої дитини, бо її життя знаходиться у ваших руках!», - наголошують співробітники служби порятунку.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.