21°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 85%

Вітер: 17.70 km/h

USD 26.53   EUR 31.03
Увійти

«Безкоштовні ліки» з поправкою

1 липня  в Україні набув чинності новий Національний перелік лікарських засобів. Список препаратів скоротився на 70 %. На що можуть розраховувати камянчани, розповіла Юлія Манаєнкова, директор Департаменту охорони здоров`я та соціальної політики міської ради.

Дана постанова затверджує список медичних препаратів, які підлягають закупівлі закладами та установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансується з державного та місцевих бюджетів.

З більш ніж тисячі найменувань препаратів, які були включені до старої редакції, в оновлений перелік увійшли лише 345. Зміни торкнулися усіх препаратів – як безкоштовних рецептів для аптек, так і медикаментів для стаціонарних відділень. До переліку увійшли найбільш  життєво-необхідні ліки, якісні та безпечні, з доведеною ефективністю та рекомендовані МОЗ.

Змінився також і порядок отримання та відшкодування вартості препаратів інсуліну. Запроваджено часткове відшкодування для двох категорій хворих. А саме, доплачувати мають дорослі, які захворіли на діабет у віці старше 18 років або дорослі, які не мають протипоказань на препарати-аналоги.

Щодо програми «Доступні ліки», то всі зазначені медикаменти є оновленому Національному переліку. Юлія Манаєнкова наголосила, що Кам`янське є одним із лідерів на Дніпропетровщині із впровадження програми «Доступні ліки». Наразі, з держбюджету, на фінансування програми виділено 3 млн. грн.

Пільговиків - чорнобильців, інвалідів, ветеранів війни, держава залишає без безкоштовних ліків. Отримати препарат безоплатно або зі знижкою можливо лише лікарські засоби зі скороченого переліку або, якщо лікар зможе змінити схему лікування та знайти аналогічний препарат у новому нацсписку.

У майбутньому ж список «доступних ліків» повинен розширитися.

Якщо у вас виникли будь-які питання з охорони здоров’я ви можете звернутися до Департаменту за телефоном 097-354-21-51.

Останнє редагування Середа, 26 липня 2017 14:20

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.