-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.13   EUR 30.83
Новини 24

«Борщовий набір» різко подорожчав

Від початку тижня в Україні почали різко зростати ціни на овочі з так званого «борщового набору». Зокрема, найдорожчими наразі є морква, буряк і капуста. Про це повідомляє ресурс «Інфо-Шувар», який спеціалізується на аналізі аграрного ринку.

Відповідно до результатів дослідження на гуртових майданчиках України, за останні кілька днів морква зросла в ціні більш ніж на третину.

«На гуртових майданчиках країни цей овоч сьогодні пропонується за ціною у 5,5–6 гривень за кілограм, а деякі продавці встановили ціни на рівні 6,5–7 гривень», – наголошують фахівці. Крім того, за їхніми словами, зріс у ціні й буряк – у 1,5 раза, і тепер на гуртових майданчиках він коштує від 5 до 7 гривень за кілограм.

Також відзначається зростання ціни на капусту, яка від початку тижня подорожчала на 50% і сьогодні коштує від 3,5 до 5 гривень за кілограм.

«Найповільніше серед усіх овочів «борщового набору» дорожчають картопля та цибуля. Від початку тижня ціни на картоплю зросли на 7–10%, станом на 24 січня 2018 року кілограм картоплі на гуртових ринках пропонується за 3,5–4,5 гривень за кілограм. Ціна на цибулю сьогодні перебуває в межах 3,2–4,2 гривень за кілограм і є на 5% вищою, ніж на початку поточного тижня», – додають аналітики.

На думку гуртових компаній, ціни на різні види продукції зростають під впливом різних факторів. Наприклад, капуста – через стримані продажі на рівні виробників, хоча запаси в сховищах поки що достатні для задоволення наявного внутрішнього попиту. Морква та буряк дорожчають через скорочення запасів у сховищах. Причому найближчим часом ситуація може лише погіршати, адже продукція досить погано зберігається, і процент відходів є більшим, ніж передбачалось. Цибуля та картопля зростають у ціні через логістичні проблеми, спричинені погіршенням погодних умов.

Джерело: 24tv.ua

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.