18°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 54%

Вітер: 17.70 km/h

USD 28.08   EUR 32.08
Увійти

Через 10 років жителі хрущовок залишаться на вулиці

За 26 років Незалежності України жодної реконструкції хрущовки не було виконано. Вже через декілька років, запевняють експерти, мешканці таких домівок можуть опинитися на вулиці.

У будівель, збудованих ще у 60-70-х роках, термін експлуатаціє складає 125 – 150 років, у цегляних та панельних багатоповерхівок – 100 років, а у хрущовок – всього 60 років.

В Україні капітального ремонту хрущівок майже ніхто не робив і у вирі подій та інших проблем навіть не замислювався, що термін експлуатації вже добігає кінця, таке житло будували, як тимчасове та роздавали безкоштовно. Адже у після воєнні часи слід було швидко відбудувати державу, розселювати комуналки та бараки. В подальшому були плани зносити таке житло та будувати капітальне. Проте, час минув, а будувати будуть наврядчи.

Якщо брати до уваги прогноз експертів, які кажуть, що такими темпами, вже через десять років власники квартир в "хрущовках" опиняться без даху над головою. Кількість людей не мала, адже у середньому кожна третя багатоповерхівка в Україні – хрущівка.

Якщо тут можна прогнозувати термін експлуатації, то з новобудовами все набагато складніше. Забудовники не афішують технічну документацію і дуже часто заощаджують на будівельних матеріалах. Бувають випадки, коли зведений будинок виявляється непридатним для життя одразу після здачі в експлуатацію.

Найбільшими ворогами будинків є волога та комунікації. Тому для того щоб

врятувати своє помешкання необхідно провести капітальний ремонт покрівель та внутрішньобудинкових мереж, що допоможе  продовжити термін експлуатації будівлі на 25-50 років.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.