23°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 41%

Вітер: 17.70 km/h

USD 27.93   EUR 32.18
Увійти

Чим загрожують нам спалахи на сонці, що сталися 6 вересня? (відео)

6 вересня Сонце вибухнуло одразу двома спалахами Х-класу, один з яких увійшов до десятки найбільш потужних, які коли-небудь вдавалося виміряти.

О 12:10 інструменти зареєстрували сильний спалах X2,2, а незабаром – о 15:03 стався ще більш потужний спалах Х9,3, передає Naked Science.

Подій такого масштабу не помічалося на Сонці з 2005 року. Поточний рекорд утримує сонячний спалах 2003 року інтенсивністю Х28, нинішній зайняв цілком гідне восьме місце за всю історію спостережень.
Потоки частинок й розрідженої плазми, викинуті спалахами та іншими проявами сонячної активності, можуть перетинати траєкторію польоту Землі, викликаючи полярні сяйва і порушення в роботі систем зв'язку й навігації, електроніки та навіть електромереж.
Також експерти кажуть, що спалах на Сонці, найпотужніший за останні 12 років, призвів до погіршення зв'язку на території Європи та Америки, передає ТАСС. Крім того, 7 вересня прогнозують початок магнітної бурі, що спричиняє погіршення самопочуття людей, які страждають хронічними захворюваннями.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.