-4°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 69%

Вітер: 25.75 km/h

USD 28.13   EUR 31.83
Новини 24

Чоловіки отримуватимуть більшу зарплатню ніж жінки ще 217 років

Фахівці Світового економічного форуму з'ясували, що розрив в оплаті праці чоловіків і жінок не зникне ще 217 років. Про це йдеться у звіті Міжнародного економічного форуму.

Щороку МЕФ виділяє 144 країни в Індексі гендерного розриву і порівнює їх за чотирма показниками: економічна участь і кар'єрні можливості, освіта, політичні можливості, а також здоров'я і виживання. МЕФ, крім своїх даних, бере інформацію світових інститутів - Міжнародної організації праці, Програми розвитку ООН та Всесвітньої організації охорони здоров'я.

У 2017 році, індекс вперше показав розрив в графі "економічна участь". До неї відносяться зарплати, участь в колективі і лідерство. В середньому, жінки по всьому світу заробляють менше, ніж чоловіки. МЕФ стверджує, що розрив не зникне ще протягом 217 років.

Причина виникнення розриву полягає не в тому, що жінки отримують менше, ніж чоловіки за однакову роботу (розрив в зарплаті становить 2%), а в тому, що жінки виконують неоплачувану роботу або ж не входять до штату співробітників.

Крім того, жінки працюють в сферах з більш низькою середньою зарплатою і рідше займають високооплачувані провідні позиції.

Скорочення гендерного розриву потрібно не тільки для соціального розвитку - воно допоможе додати "мільярди доларів" в економіку країн, зазначає МЕФ.

Україна посідає 61-ше місце серед 144 країн. В МЕФ зазначили, що "в нашій державі цього року спостерігається найбільше за весь час поліпшення рівності заробітньої плати в політичному робочому вимірі."

Останнє редагування П'ятниця, 03 листопада 2017 08:49

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.