-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.18   EUR 30.78
Новини 24

Чому шокують цінники на АЗС

За минулі вихідні, з 24-27 листопада, вартість бензину і дизельного палива на українських АЗС зросла на 20-60 копійок за літр. Про це повідомила консалтингова компанія UPECO.

Подорожчання бензину в Україні пов'язане з тим, що зросла ціна на імпортне паливо, яке оператори купують на кордоні.

"Нинішнє зростання продиктоване двома факторами, від яких, в силу специфіки українського паливного ринку, дуже залежить ціна на АЗС. Перший, який найбільш позначається на останніх перегонах паливних цінників - вартість нафтопродуктів на зовнішньому ринку, що задає ціну у трейдерів на кордоні", - сказав експерт, передає "Обозреватель".

Аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко розповів, що останні чотири тижні в світі дорожчала нафта. "І ось ці показники вже відображаються в Україні - як в оптовій ціні, так і в роздрібній. Тому, ціни на АЗС пішли вгору", - сказав експерт.

"Подорожчання нафтопродуктів у постачальників на кордоні за останні 30 днів по бензину склало 8,5%. Якщо взяти дані за останні 7 днів - це 1,5%", - сказав директор спеціальних проектів науково-технічного центру" Психея "Геннадій Рябцев.

Він пояснив, що 8% подорожчання ціни на бензин на кордоні дорівнює зростанню на 80 копійок в АЗС через два тижні. Кожен 1% зростання цін на кордоні - це плюс 10 копійок до ціннику в роздрібній торгівлі. На заправках ціни змінюються через два тижні - час, який потрібно для доставки.

Ще однією причиною є девальвація гривні.

"Кожні 10 копійок девальвації гривні (до долара) рівні +6 копійкам до вартості літра бензину в АЗС через 2 тижні", - упевнений Рябцев.

У гривні немає стабільності, тому авансом закладають в ціну в роздрібній торгівлі можливі коливання і валютні ризики.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.