-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.13   EUR 30.83
Новини 24

День Святого Миколая: традиції, історія та подарунки

19 грудня православні християни відзначають одне з найбільших свят - День Святого Миколая Чудотворця.

 

ТРАДИЦІЇ І ПРИКМЕТИ

За народною традицією, в ніч з 18 на 19 грудня діткам кладуть під подушку подарунки, найчастіше це солодощі: цукерки, шоколад, пряники. Подарунки потрібно покласти вночі, щоб вранці дитина прокинулася і знайшла під подушкою, в чобітках біля дверей або шкарпетках на каміні, презент від Миколая.

Існує також повір'я: якщо в ніч на Святого Миколая загадати найзаповітніше бажання, то святий угодник його обов'язково виконає.

ЛЕГЕНДА ПРО СВ. МИКОЛАЯ

У III-IV ст. він прославився як великий угодник Божий, тому в народі його зазвичай називають Миколою Угодником. Він був дуже багатий і допомагав бідним людям. Про його добрі справи складали легенди. Одна з таких розповідає, що Миколай дізнався про складну ситуацію збіднілого чоловіка, що через брак грошей не міг видати заміж трьох своїх дочок і їх чекала доля повій. Миколай протягом трьох ночей закидав у вікна убогої хатини шмат золота. На ранок по місту пройшли чутки, що до сестер приходив янгол небесний. Микола відчував себе щасливим, допомагаючи людям. Він непомітно приносив іграшки та теплі речі для дітей, ліки для хворих.

ПОДАРУНКИ НА ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Святий Миколай приходить до дітлахів зі своєю свитою. Його супроводжують два янгола і два чортенятка. Перші повідомляють про хороших дітей, а другі ж нашіптують про неслухняних хлопців.

Хоча легенда свідчить, що святий Миколай обдаровує тільки слухняних дітей - у неслухняних дітей завжди є шанс виправитися до цього дня і в подальшому поводити себе чемно.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.