-6°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 94%

Вітер: 19.31 km/h

USD 28.13   EUR 31.83
Новини 24

Дніпропетровщина впроваджує ЕСКО-енергосервіс для утеплення бюджетних установ

Дніпропетровщина сьогодні є лідером в України по кількості виданих об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) «теплих» кредитів. Зареєстровано вже 80 позик на 5,6 млн грн. Повідомляє прес-служба ДніпроОДА.

Про переваги термомодернізації бюджетних установ шляхом енергосервісних проектів говорили в ДніпроОДА на профільному семінарі для представників місцевої влади, самоврядування та бізнесу. 
Наразі є актуальним зменшення споживання енергоресурсів у житловому фонді та бюджетних установах. Опалювальна система потребує термомодернізації. На ці потреби необхідно приблизно 8 млрд євро.
          У європейських країнах до цієї сфери залучають бізнес. Скористатися аналогічним досвідом вирішили і в нас. Для запровадження ЕСКО-енергосервісу сьогодні є всі необхідні механізми, наголосив Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Нормативні документи прийняті, потрібні підзаконні акти також є. На тендерах можна обрати того чи іншого інвестора, який запропонує найвигідніші умови утеплення та кращу ціну. 
         Лише за два опалювальних сезони вдалося скоротити споживання газу на 7,5 млрд кубометрів. Таким чином, півтора мільйона доларів залишилося в Україні. 

Варто відзначити, що проекти з енергомодернізації вже успішно діють на Дніпропетровщині, альтернативне опаленнявикористовують у закладах медицини.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.