-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.23   EUR 30.63
Новини 24

До Кам’янського завітає фестиваль-конкурс «Січеславна-2018»

Із 22 по 23 березня до Кам’янського завітає щорічний Фестиваль-конкурс на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2018». Це традиційне мистецьке змагання відбувається кожної весни вже 26 років поспіль, у ньому беруть участь професійні театри Запоріжжя, Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу і Павлограда.

Про це повідомила керівник літературно-драматургічної частини Академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки Ірина Федорова.

За новими правилами у цьому році кожний театральний колектив має право представити в конкурсній програмі фестивалю не більше двох вистав.

Таким чином, за десять фестивальних днів, із 15 по 25 березня, журі «Січеславни-2018», переїжджаючи із одного міста в інше, перегляне 24 спектаклі сімнадцяти театрів. Напружений марафон мають подолати три експерти, що увійдуть до судейської колегії. Це голова журі – гостя зі Львова, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету ім. І.Франка, головний редактор журналу «Просценіум» Майя Гарбузюк та її колеги – відомі київські театрознавці, театральні критики Алла Підлужна і Лілія Бевзюк-Волошина.

Саме вони визначать переможців у номінаціях: краща жіноча і чоловіча ролі; кращі жіноча і чоловічі ролі другого плану; краще музичне оформлення (авторське); краща сценографія; краща режисерська робота та хореографія. Премією «Надія Січеславни-2018» відзначать кращі дебютні роботи творчої молоді. Гран-прі «Січеславни» і «Надії Січеславни» – а це дві однакові бронзові статуетки, створені скульптором Семеном Духовенком і відлиті на Південному машинобудівному заводі, – присуджуватимуться за кращі вистави.

22 березня Кам’янський театр імені Лесі Українки представить на суд журі та глядачів музичну мелодраму «Наталка Полтавка» за п’єсою Івана Котляревського. Цей спектакль, поставлений заслуженим діячем мистецтв України Сергієм Чулковим, вже високо оцінили кам’янчани. Сучасне художнє оформлення (сценографія Ірини Кохан), витончене хореографічне рішення (балетмейстер-постановник Наталія Клішина), чудовий хоровий і сольний вокал. У виставі зайнятий практично весь творчий склад театру: артисти драми, балету, оркестру. Головні ролі виконують заслужені артисти України Світлана Комарова (Наталка), Анатолій Вертій (Макогоненко), Ірина Чваркова та артисти Дмитро Алексеєнко (Тетерваковський), Євгеній Босенко (Петро), Максим Монастирський (Микола).

23 березня до творчого змагання долучиться і недавня прем’єрна вистава – узвар малосольних водевілів «Самограй з перцем «Юкрейніендрім’s» за чотирма одноактними п’єсами українських класиків. Знавці оцінять вишукану драматургічну композицію вистави, створену режисером постановником, заслуженим діячем мистецтв України Олександром Варуном. П’єса Марка Кропивницького «По ревізії» в спектаклі стала своєрідним каркасом, обрамленням для трьох інших: п’єси-жарту Дмитра Дмитренка «Кум-мірошник, або Сатана у бочці», комедії зі співами на одну дію «Як ковбаса та чарка, то минеться й сварка» Михайла Старицького, одноактної комедії «Простак, или хитрость женщины, перехитрённая солдатом» Василя Гоголя. Кожен з десяти акторів, які зайняті в спектаклі, виконує по дві-три ролі, демонструючи віртуозне мистецтво перевтілення. У виставі багато співають, танцюють, жартують. І ще – в ній є важливе морально-етичне звернення до наших сучасників, до земляків. Але зміст цього звернення відкривається не одразу, а вже ближче до фінальних сцен.

Отже, ті кам’янчани, які ще не встигли переглянути ці два талановитих спектаклі, мають чудову нагоду прийти до театру, щоб, по-перше, провести своє дозвілля весело і корисно, а по-друге – підтримати улюблених акторів у творчому змаганні. А потім – порадіти за них на церемонії нагородження переможців фестивалю-конкурсу «Січеславна-2018», яка відбудеться 27 березня, у Міжнародний день театру, в приміщенні Дніпровського академічного театру драми і комедії (колишній театр імені Горького).

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.