-1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 100%

Вітер: 11.27 km/h

USD 0   EUR 0
Новини 24

До уваги батьків! Підлітки грають у смертельні ігри

У соцмережах виявлені небезпечні групи, в яких дітей доводять до самогубства, повідомляє Департамент Кіберполіції.

Ми неодноразово писали про небезпечні ігри підлітків. Спочатку – флешмоб «Зникни на 24 години», потім діти калічили себе. 

За даними кіберполіції у соцмережі  з’явилися групи, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства.
Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що даний вид ссавців - один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі вони передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому вона виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet.

Відомо, що для того, щоб долучитися до групи, необхідно:

 • Надати заявку для вступу до групи та написати певний текст у себе на сторінці;
 • Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті;
 • Наступне повідомлення буде із завданням (опис, та час який надається на його здійснення). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи;
 • Всього надається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах - від 13 до 50 - це залежить від адміністратора).
 • Фінальне завдання – покінчити життя самогубством, та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.

У зв’язку з цим, батькам для того, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини та:

 • Перевіряти шкіряні покрови дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.
 • Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.
 • Звертати увагу на коло спілкування дитини.
 • Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
 • Обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.
 • Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Сьогодні Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп https://vk.com/blueskitea, до якої входить 209 користувачів з України. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соцмереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів. Тому, при виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) та до адміністрації соцмережі у якій було виявлено групу.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.