28°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 44%

Вітер: 17.70 km/h

USD 26.43   EUR 30.83
Увійти

Електронне декларування

9 серпня у Дніпропетровській облдержадміністрації відбувся тренінг у рамках регіональної інформаційно-просвітницької кампанії «Онлайн проти корупції», яка проводиться Національним агентством з питань запобігання та виявлення корупції спільно з Програмою Розвитку ООН. У заході взяла участь завідувач сектору запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами Кам’янської міської ради Тетяна Островерх. Повідомляє прес-служба міської ради.

На тренінгу нагадали, що 15 серпня в Україні запроваджується система електронного декларування, і протягом 60 днів посадові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, повинні подати декларації за 2016 рік в електронній формі. Представники Національного агентства з питань запобігання та виявлення корупції ознайомили декларантів із ключовими положеннями законодавства щодо декларування та навчання їх новій системі.

З наступного тижня усі високопосадовці декларуватимуть майно виключно в електронному вигляді. Онлайн-декларація замінить стару – паперову. Відтепер достовірність даних перевірятиме не податкова, а представники Національного агентства з питань запобігання корупції. А інформація про майно посадовців буде відкритою. Ознайомитися з нею на відповідному сайті зможе кожен бажаючий.

Нова декларація значно відрізнятиметься від своєї паперової попередниці. Вона складатиметься з 16 розділів. Заощадження в готівці, коштовності, дорогі картини і подарунки, інтелектуальна власність, майно в оренді, об’єкти незавершеного будівництва та антикваріат  службовці декларуватимуть вперше. Високопосадовці вказуватимуть й перелік майна, яке їм не належить, але використовується ними.

«Припустимо, що 80-річна теща високопосадовця має автомобіль, але не має прав і не користується ним. Натомість авто використовує сам високопосадовець. У такому випадку він має вказати в декларації й це майно», – пояснила виконуюча обов’язки начальника департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Тетяна Шкребко.

Серед нововведень – і кримінальна відповідальність за внесення недостовірної інформації до декларації. Посадовці, які вказуватимуть неповні дані, ризикуватимуть потрапити до в’язниці на строк до 2-х років. За порушення передбачені й штрафи – від 17 до 51 тисячі гривень. 

«Використання електронної майнової декларації – це не лише одна з умов запровадження безвізового режиму з ЄС, а й ефективний антикорупційний інструмент», – зазначила завідуюча сектору з питань запобігання корупції апарату Дніпропетровської облдержадміністрації Наталя Гончаренко. 

Нині службовці можуть потренуватися у заповненні нової декларації. Для них запустили «онлайн-тренажер». Чимало посадовців з Дніпропетровщини вже скористалися такою можливістю.

З 1 січня 2017-го заповнення електронної декларації буде обов’язковим не тільки для високопосадовців. Її заповнюватимуть усі, хто раніше подавав документ у паперовому вигляді.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.