27°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 36%

Вітер: 22.53 km/h

USD 26.38   EUR 30.63
Увійти

Естонія впроваджує в Україні проект «Трембіта»

Нова цифрова система "Трембіта" зробить 98 % держпослуг в Україні доступними через інтернет. Проект впроваджує консорціум з Естонії та України за фінансової підтримки ЄС.

Громадяни України зможуть дізнатися, хто з чиновників, коли і з якою метою цікавився їх персональними даними. Це стане можливим після впровадження системи електронної взаємодії між держреєстром "Трембіта". Про це в п'ятницю, 17 листопада, повідомила прес-служба представництва ЄС в Україні.

Проект "Трембіта", створений за естонським зразком, буде запущений в найближчі місяці. Він створений для спрощення і прискорення взаємодії громадян з держорганами, а також для зниження рівня бюрократії. Завдяки цій системі 98 % держпослуг можна буде оформити через інтернет.

Відзначається, що подібна система працює в 60 країнах світу. "Трембіту" впроваджує консорціум з Естонії та України у співпраці з Державним агентством України з питань електронного урядування. Фінансову підтримку надав Євросоюз, а також уряду Естонії та Швеції.

"Реалізація електронної системи, до якої Україна йшла довгих два роки, дозволить громадянам стати справжніми власниками інформації про себе", - заявила керівник проекту EGov4Ukraine, співробітниця Академії електронного управління Естонії Марі Педак.

Серед країн ЄС, Естонія посідає перше місце за рівнем цифровізації сфери держпослуг.

Джерело: delo.ua

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.