26°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 31%

Вітер: 11.27 km/h

USD 28.08   EUR 32.08
Увійти

Facebook видалив понад 270 сторінок «фабрики тролів», яка діяла і в Україні

Соцмережа Facebook заблокувала понад 270 сторінок, якими керували з російського «Агентства интернет-исследований» («Агентство досліджень Інтернету», або англійською «IRA»). Сторінки використовували для маніпуляцій громадською думкою у самій Росії та сусідніх країнах, зокрема в Україні. Про це засновник Facebook Марк Цукерберг написав на своїй сторінці у соціальній мережі, передає «Zaxid.net».

«Цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою у сусідніх країнах, таких, як Азербайджан, Узбекистан та Україна», – заявив Цукерберг.

У цьому випадку деякі з видалених сторінок належать російським новинним організаціям, що контролювалися IRA. Принаймні за однією такою сторінкою у Facebook стежило близько мільйона людей. Крім того, ще близько 500 тисяч користувачів стежили за одним із таких облікових записів у Instagram.

Цукерберг пояснив, що Facebook із повагою ставиться до людей і урядів, які діляться політичними поглядами у соцмережі, але не дозволяє їм створювати фейкові облікові записи для цього.

«Коли організація робить це неодноразово, ми видаляємо всі їх сторінки, в тому числі ті, які можуть і не бути фейковими. Сторінки і облікові записи, які ми заблокували сьогодні, були видалені, оскільки вони контролювалися IRA, але не через контент, який вони поширювали», – написав Цукерберг.

Засновник Facebook зазначив, що у найближчі кілька тижнів користувачі за допомогою спеціального інструменту зможуть перевірити, чи стежили вони за обліковими записами, контрольованими «фабрикою тролів».

Раніше повідомлялось, що російське ТОВ «Агентство интернет-исследований» займається прямою інтернет-пропагандою, його неофіційно називають «міністерством правди» або ж «фабрикою тролів». Офіційно засновником і генеральним директором організації є відставний полковник міліції Михайло Бистров, а фінансують агентство з холдингу «Конкорд» російського олігарха Євгенія Пригожина.

На початку вересня 2017 року Facebook заявив, що в соцмережі виявили рекламну кампанію, організатори якої мали на меті втрутитися у внутрішню політику США. Від червня 2015 до травня 2017 року в соцмережі розмістили близько трьох тисяч рекламних оголошень на суму в сто тисяч доларів. Із цією рекламою були пов'язані 470 сторінок та акаунтів, які діяли, найімовірніше, з Росії. 2,2 тисячі рекламних оголошень, придбані за 50 тисяч доларів, мали чітко виражене політичне забарвлення. Facebook видалив ці сторінки як такі, що порушують правила користування соцмережею.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.