28°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 33%

Вітер: 6.44 km/h

USD 26.38   EUR 30.63
Увійти

Фінансова підтримка для Кам’янського від Євросоюзу

Європейський Союз розширить свою фінансову підтримку невідкладних заходів із підвищення безпеки на колишньому Придніпровському хімічному заводі в Кам’янському.

Протягом багатьох років ПХЗ був об’єктом обмеженої радіаційної безпеки, низького рівня нормативного контролю. Окрім того, люди, які й досі продовжують працювати на території, піддаються діям випромінювання, яке вдесятеро перевищує норми захисту від радіації.

Екологічна безпека є вкрай важливою для жителів Кам’янського. Місцева спільнота вважає, що колишній завод із переробки урану чинить надто негативний вплив на довкілля та громадське здоров’я.

У той час, як український уряд вдався до низки заходів із поліпшення радіаційної ситуації на заводі, нестача фінансування, прогалини у відповідному законодавстві, брак технічного експертного потенціалу у виведенні з експлуатації та санації таких застарілих об’єктів змусили Україну звернутися за міжнародною підтримкою.

У 2014-2016 роках ЄС спільно з Урядом України зробили перший крок у напрямку створення безпечного середовища. Це відбувалося за допомогою впровадження проекту в 1,1 млн. євро, метою якого є винайдення ефективного довготривалого рішення щодо виведення з експлуатації та санації колишнього радянського об’єкта з переробки урану. Це рішення буде використано як підґрунтя для Національної стратегії з управління  Придніпровським хімічним заводом.

Чинний та майбутні фінансовані Євросоюзом проекти, що стосуються Придніпровського хімічного заводу, мають на меті стабілізувати чинну екологічну ситуацію та створити безпечне радіаційне середовище для мешканців Кам’янського. Йдеться про розвиток стратегії, термінове впровадження заходів із радіаційної безпеки та початкові роботи з ліквідації наслідків забруднення на заводі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.