-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.38   EUR 31.28
Новини 24

Героїв і жертв Чорнобиля вшанували в Кам’янському

26 квітня, в день 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, у храмі Святого Луки на території 7-ї лікарні Кам’янського пройшла панахида за тими, хто першим прийняв на себе смертельний удар радіації.

Після богослужіння відбулася хресна хода до пам’ятного знака «Чорнобиль – вічний біль України» поряд з військовим кладовищем по вулиці Слісаренка. Вшанувати пам’ять ліквідаторів аварії прийшли близько трьохсот осіб.

Біля пам’ятного знака відбувся мітинг та урочисте покладання квітів.

«Про квітень 1986 року Україна буде згадувати ще не одне десятиліття. Чорнобильська катастрофа – це найбільша техногенна аварія в історії людства. Сьогодні буде сказано багато слів, але мало хто скаже чітко і голосно – це був злочин окупаційного режиму проти України. Починаючи від по суті військових навчань на четвертому енергоблоці ЧАЕС – через маніпуляції з реактором імітували ворожий удар по станції. І завершуючи «парадом смерті» Першого травня у Києві. Майже 36 годин замовчували правду, тож про трагедію світ дізнався від Швеції. І кому, як не нам, кам’янчанам, знати про наслідки екологічних бід. Адже у хвостосховищах колишнього ПХЗ зберігаються 42 мільйони тонн радіоактивних відходів», – сказав у своєму виступі секретар міської ради Олександр Залевський.

Він подякував ліквідаторам за їх героїчний вчинок та побажав, щоб ні в Україні, ні за її межами більше ніколи не траплялося подібних трагедій.

Учасники мітингу вшанували пам’ять ліквідаторів хвилиною мовчання.

Далі слово взяв голова Кам’янської міської в Дніпропетровській області Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз-Чорнобиль України» Микола Нещерет.

На завершення мітингу до пам’ятного знака був запрошений учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Володимир Ткачук, який символічно подзвонив у дзвін 32 рази.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.