Кам’янське

USD 26.08   EUR 29.43
Новини 24

Кам’янська міська рада ухвалила рішення про децентралізацію опалення

30 березня відбулася чергова, 23 сесія Кам’янської міської ради, де було розглянуто низку актуальних та значущих для міста питань.

На сесію зареєструвалося 40 депутатів міської ради. До порядку денного увійшли 40 основних та 4 додаткових питання. Серед важливих рішень, прийнятих на початку засідання, – затвердження програм про диспетчеризацію процесів підприємств, установ і організацій життєдіяльності міста та про забезпечення пожежної безпеки в закладах освіти, культури та спорту. Ухвалити запропоноване рішення про вилучення вислову В.І.Леніна з монумента «Прометей» депутати вкотре відмовилися.

Серед затвердженого – зміни до програм та рішень міської ради у різних сферах життя  міста. Ухвалено також рішення про створення цільового фонду Кам’янської міської ради. Але найбільш обговорюваним та складним у прийнятті було питання про децентралізацію системи теплопостачання правобережної частини Кам’янського. Міський голова зазначив, що це необхідний крок, який убезпечить місто від зриву опалювального сезону 2018-2019 років.

«У нашому місті тариф на тепло – один  із найвищих в області. Така ситуація склалась практично у всіх містах країни, де працюють теплоелектроцентралі, в яких застаріле обладнання і низький коефіцієнт корисної дії. Ми змушені десятки мільйонів гривень витрачати на газ, при цьому борг Кам’янського вже перевищив 1 мільярд гривень. Через це серед зими наше місто відключали від газопостачання, так само було і минулого року, і позаторік. Тому ми чудово розуміємо: може статися так, що рано чи пізно нам просто не дадуть лімітів газу в черговий опалювальний сезон», – сказав Андрій Білоусов.

Не квапитися запропонував депутатам технічний директор ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» Сергій Березовський. За його словами, компанія не проти переходу міста на електричне опалення, але важливо, щоб це відбувалося поступово.

Однак депутати на чолі з міським головою зазначили, що модернізацію мереж потрібно було здійснювати одразу після підняття тарифів на електроенергію.

Перед голосуванням Андрій Білоусов вніс пропозицію щодо збереження існуючої системи теплопостачання. Теплоелектроцентраль продовжує працювати у звичному режимі, втім паралельно правобережна частина міста, зокрема центр, Черемушки та Дніпробуд готуватимуться до запуску електричного опалення.

Рішення було ухвалено більшістю депутатських голосів. Таким чином, у будинках правобережної частини міста поступово проводитиметься модернізація внутрішньобудинкових мереж. Для будівництва котелень закладів бюджетної сфери будуть залучатися інвестори. За рахунок міського бюджету здійснюватиметься заміна мереж у квартирах малозабезпечених родин. Міська влада налаштована рішуче, і від «Дніпрообленерго» необхідна лише співпраця.

Андрій Білоусов зазначив, що допомогу нададуть і міські підприємства, зокрема Дніпровський меткомбінат, а також народні депутати України від Кам’янського. Наостанок міський голова наголосив, що після переходу на електроопалення кам’янчани будуть платити за тепло в домівках у кілька разів менше, а також зможуть використовувати зручні для себе тарифні системи, які на сьогодні пропонує «Дніпрообленерго».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.