-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.23   EUR 30.63
Новини 24

Кам’янські шашкісти привезли дев’ять медалей із молодіжного чемпіонату світу

З 28 травня по 5 червня в турецькому місті Ізмір проходив чемпіонат світу з шашок (бразильська версія). Україну представляли 9 спортсменів, троє з яких – вихованці тренера Кам'янської ДЮСШ №2 Дмитра Савінського. Він же на цих змаганнях очолював українську делегацію.

За звання «Чемпіона світу» в трьох програмах – класичній, швидкій та блискавичній – боролися 50 спортсменів із п'яти країн: Китаю, Польщі, Росії, Туреччини та України. Юні кам'янчани грали в трьох із десяти вікових категорій і зуміли завоювати 6 золотих, 2 срібні та 1 бронзову медалі.

13-річний учень НВО-ліцею НІТ, кандидат у майстри спорту Даниїл Агарков в усіх програмах чемпіонату світу серед «юніорів» (до 19 років) незмінно приходив до фінішу першим. На його рахунку – три золоті нагороди.

Подібний результат вдалося продемонструвати і наймолодшому майстру спорту Дніпропетровщини з шашок, учениці цього ж ліцею Вірі Попрузі. У класичній і швидкій програмах 14-річна спортсменка була найсильнішою серед «кадеток» (до 16 років), а в блискавичній – їй не було рівних серед «юніорок» (до 19 років).

Вдало виступив і першорозрядник Добриня Савінський. Відмінні шанси на «золото» учень НВК «Ор-Авнер» мав у бліці. У віковій категорії до 13 років разом із двома суперниками одинадцятирічний спортсмен набрав однакову кількість очок. Додаткові показники розмістили Добриню на третій позиції – у нього бронзова медаль. Краще кам'янчанин виступив у турнірах із класичним і швидким контролями часу. Тут на його рахунку – дві срібні медалі.

Для Даниїла та Віри нагороди чемпіонату світу є першими. Добриня ж у своїй спортивній кар'єрі вже мав подібний успіх. Раніше він ставав срібним призером чемпіонату світу серед шашкістів до 8 років.

Загалом молодіжна збірна України завоювала 18 нагород: 11 золотих, 3 срібних і 4 бронзових. Кращий показник за здобутими медалями належить спортсменам Дніпропетровщини. Всі вони – учні Дмитра Савінського.

Крім основних змагань, там же в Ізмірі відбулася товариська зустріч української та китайської збірних. Кожну країну представляли по 6 спортсменів. І тут одними з кращих були кам'янчани, які разом з харківськими та івано-франківськими шашкістами принесли збірній України переконливу перемогу з рахунком 17:7.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.