-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 28.13   EUR 32.03
Новини 24

Кого шукають роботодавці в Україні

Найбільш затребуваними в Україні є фахівці робітничих спеціальностей. Невтішна статистика для людей з вищою освітою. Диплом університету зовсім не гарантує працевлаштування кожного другого, повідомляють Факти.

У великих містах ситуація ще гірша. Рекорд – у Харкові: там 87% безробітних – це люди з вищою освітою. Пов'язано це з тим, що в Україні робітничі професії досі непопулярні, і тільки кожен п'ятий школяр набуває робітничого фаху, а решта вступають до вишів.

У Європі ж, навпаки, тільки 30% навчаються в університетах. Прості трудівники там у пошані та мають гідну зарплату. Щоправда, ця тенденція вже відчувається і в Україні.

Країні дуже потрібні електромонтери, зварювальники, слюсарі, швачки, пекарі, токарі, водії, малярі, продавці й перукарі. Платять представникам робітничих професій чимало. За якісними фахівцями на ринку справжнє полювання.

В Україні ринок праці неоднорідний і залежить від розвитку конкретного регіону. Минулий рік був дуже показовим: на Західній Україні почали відкривати підприємства, тому зросла потреба у робітниках виробництв. У сільськогосподарських районах зацікавлені у кваліфікованих агрономах і зоотехніках. У цій галузі попит на фахівців залежить ще й від сезону.

У середньому за рік кількість вакансій збільшилася майже на третину. Зараз вільних місць майже мільйон. Але й кількість претендентів зросла на 15%. Серед найбільш затребуваних залишаються фахівці IT-сфери, маркетингу і продажів.

Останнє редагування П'ятниця, 26 січня 2018 14:37

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.