18°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 84%

Вітер: 22.53 km/h

USD 26.38   EUR 30.93
Увійти

Критичний стан будівель Кам’янського

У Кам’янському майже всі багатоповерхівки потребують капітального ремонту. Ситуацію про стан житлового фонду прокоментував заступник міського голови Олександр Маслєнков.

«У місті нараховується 1999 житлових будинків. Тривалість експлуатації наявного житлового фонду міста складає: 80-120 років - 8% від загальної кількості житлових будинків; 60-80 років - 46%; 40-60 років - 28%; 20-40 років - 18%.

Тривалий термін експлуатації житлового фонду міста та відсутність необхідної кількості коштів для проведення капітального ремонту у відповідності з нормативними термінами призвели до того, що знос будівельних конструкцій будівель становить від 55 до 90%.

Більша частина комунальної власності, знаходиться в експлуатації більше 45-50 років. Це означає, що конструктивні елементи та інженерне обладнання цих будівель мають значну фізичну зношеність та потребує значних капітальних вкладень на їх відновлення.

Для належного утримання та експлуатації житлових будинків необхідно проводити капітальні ремонти, а саме ремонт фасадів 1 раз на 25 років, покрівлі, інженерні комунікації 1 раз в 10-20 років. Приблизна вартість капітальних ремонтів складає 3,5 млрд.

Враховуючи вищевказане, за кошти міського бюджету, які виділяються на виконання капітальних та поточних ремонтів житлового фонду, неможливо комплексно вирішити проблеми технічного стану будівель міста Кам'янське без допомоги державного бюджету.

Протягом останніх 10 років фінансування із державного бюджету на ці направлення не виділялися.

Необхідна розробка на державному рівні довгострокової програми відновлення житлового фонду міст України.

В даний час для зменшення фінансового навантаження на жителів міста, з тарифу на послуги з утримання будинку та прибудинкової території були виведені роботи з поточного ремонту конструктивних елементів та інженерних комунікацій будівель. Ці витрати взяті на бюджет міста.

В минулому та в поточному році за рахунок підтримки з обласного бюджету нам вдалося відремонтувати 51 ліфт, які не працювали понад 20 років, відремонтувати покрівлі понад 50 будинків, виконати ремонт 32 підвалів і т. д. Але для комплексного вирішення проблеми капітального ремонту житлового фонду потрібні мільярдні вкладення і відповідна програма на державному рівні.

Трагічний випадок, який стався ввечері 8 березня з 15-річною дівчинкою, коли шматок ліпнини відвалився від фасаду будинку і завдав дитині смертельну травму, є наслідком запущеного за десятки років стану житлового фонду.

Навіть ті державні інвестиційні програми кредитування, які з таким трудом зараз очільник пробиває в Києві, і за рахунок яких буде проводитися термомодернізація будівель бюджетної сфери, відновлення зовнішнього освітлення, реконструкція системи тепло - і водопостачання міста, не передбачають комплексного капітального ремонту житлового фонду. Єдиний вихід – це прийняття цільової програми з модернізації житлового фонду на державному рівні», - говорить заступник міського голови.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.