Кам’янське

USD 26.58   EUR 29.98
Новини 24

Лікар попередив про смертельну небезпеку аспірину для дітей

Застосування аспірину в дитячому віці може призвести до тяжких наслідків. Про це на своїй сторінці в «Instagram» написав відомий лікар Євген Комаровський.

Серед чинників, які викликають синдром Рея (небезпечне захворювання, що проявляється ураженням головного мозку і печінки), лікар назвав застосування ацетилсаліцилової кислоти.

«Небезпека синдрому Рея непорівнянна ні з якими виразками, кровотечею і бронхоспазмом – навіть у найкращих реанімаційних відділеннях гине кожен другий хворий. Ймовірність захворювання максимальна у віці 4–12 років. Ймовірність розвитку синдрому Рея невелика. Але ризик є. І йдеться про те, що застосування ацетилсаліцилової кислоти на фоні вірусних інфекцій у дитячому віці може стати причиною смертельно небезпечної хвороби», – зазначив Комаровський.

«Звідси висновок – однозначний і конкретний: у дітей віком до 15 років використовувати в порядку самолікування ацетилсаліцилову кислоту як жарознижувальний засіб не можна», – підсумував він.

Джерело: УНІАН

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.