19°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 75%

Вітер: 22.53 km/h

USD 26.38   EUR 30.93
Увійти

Медики - про туберкульоз

28 березня у приміщенні міськради зібралися медики Кам’янського, щоб обговорити ситуацію з туберкульозом в місті, профілактику захворювання, програму підтримки хворих із соціально незахищених верств населення, а також заходи, які проходять у місті з нагоди місячника по боротьбі із туберкульозом.

Сьогодні у нашому місті осередком боротьби із хворобою є протитуберкульозний диспансер. На обліку у ньому перебуває більш, ніж 1100 осіб. Із них з активною формою хвороби біля 250, інші люди знаходяться на профілактичному лікуванні та під спостереженням лікарів.

Одна із головних оман населення – те, що людина, яка перенесла хворобу на туберкульоз, не може працювати чи знаходитись у суспільстві. Головний лікар тубдиспансеру Олег Яценко каже: «Пацієнт, що повністю пройшов лікування не несе ніякої небезпеки оточуючим».

Лікарі ще раз наголошують: громаді слід бути уважнішою до таких людей, підтримувати їх і ні в якому разі не відмовляти у робочих місцях.

Обстежити дитину на туберкульоз можна за допомогою реакції манту, а запобіжним заходом є вакцинація БЦЖ, яку проводять ще у пологовому будинку. Дорослим радять не забувати про регулярне проходження флюорографії. Вона дає можливість побачити зміни в легенях, порівняно з минулорічними обстеженнями.

Говорили на засіданні і про стандарти ефективного інфекційного контролю. Зараз у нашому тубдиспансері закінчується реконструкція очисних споруд стічних вод, які будуть дезінфікувати стоки з лікарні перш, ніж вони вийдуть до загальноміської каналізації. Поруч із цим, працює і піч для утилізації твердих інфікованих відходів. Головний лікар зазначає: «Така система утилізації небезпечних відходів у них буде у перших».

Автор: Анна Шостак

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.