-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.13   EUR 30.78
Новини 24

Мешканці Кам’янського формуватимуть бюджет участі

Відтепер кам’янчани зможуть безпосередньо впливати на якість свого життя у місті, районі та навіть будинку. Наприкінці минулого року депутатський корпус міськради ухвалив рішення про запровадження у Кам’янському партиципаторного бюджету. Це частина коштів міського бюджету, яку розподілятимуть самі городяни.

23 січня відбулося перше засідання координаційної ради з питань впровадження партиципаторного бюджетування. Очолив координаційну раду перший заступник міського голови Олександр Чернишов, до її складу увійшли керівники структурних підрозділів міської ради, представники органів самоорганізації населення, члени громадських організацій.

Партиципаторний бюджет, або бюджет участі – ще невідома практика для кам’янчан. Одними з перших в Україні її успішно застосували в Чернігові, Черкасах та Полтаві. Приклад цих міст, а також низки європейських країн став імпульсом для створення громадського бюджету і в Кам’янському.

Порядок застосування партиципаторного бюджету полягає у тому, що кожен мешканець міста може подати на розгляд міської влади власний проект перетворень у будь-якій галузі життєдіяльності. Головне, щоб він був обґрунтованим та мав підтримку щонайменше 20 містян.

На засіданні координаційної ради активно обговорювали майбутній конкурс проектів та його терміни. На думку директора департаменту економічного розвитку міської ради Галини Єрмоленко, строки подання робіт потрібно розширити.

Інше, не менш важливе питання – інформування містян про участь у конкурсі. Депутат міської ради, активіст громадської організації «Сила громади» Андрій Іванченко запропонував збільшити фінансування на виготовлення рекламних листівок.

Пропозиція депутата дістала підтримку. У протокол також внесли певні корективи щодо терміну здачі проектів. Зокрема, з 12 по 29 березня 2018 року проекти будуть прийматися на розгляд, а вже з 14 травня по 14 червня відбудеться голосування та визначення кращих, які в подальшому будуть втілені за кошти міського бюджету.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.