-1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 84%

Вітер: 27.36 km/h

USD 28.08   EUR 31.93
Новини 24

Міський голова Андрій Білоусов розповів про стан доріг у місті

 

«Зараз, з приходом весни, на деяких ділянках доріг з'явилися ями, у зв'язку з чим у городян виникають справедливі нарікання. Так, стан доріг дійсно залишає бажати кращого, але на це є об'єктивні причини. Люди повинні знати, що згідно з технічними нормами, кожна дорога один раз на десять років повинна капітально ремонтуватися. Такий ремонт передбачає повне зняття існуючого асфальтобетону та укладання двох шарів нового покриття із заміною бордюрів.

За останні 30 років в місті взагалі не проводився капітальний ремонт доріг. Це говорить про те, що пройшло вже три терміни, коли необхідно було виконувати капітальний ремонт. З цієї причини стан дорожнього полотна вкрай незадовільний.

Для того, щоб виконати капітальний ремонт усіх доріг в місті і привести їх до ладу, потрібно більше 3-х мільярдів гривень. Для порівняння: можливості міського бюджету в 2017 році дозволили виділити на ремонт доріг 30 мільйонів гривень. Це 1% або від необхідного. Наприклад, капітально відремонтувати вул. Січеславський Шлях (колишня Дніпропетровська) коштує 85 млн. грн. Тобто, всіх міських грошей, передбачених на ремонт доріг у 2017 році, вистачить на те, щоб відновити лише третю частину дороги на цій вулиці і більше взагалі не ремонтувати жодної дороги в місті. Тому перед нами завжди стоїть проблемне питання: відремонтувати одну-дві вулиці капітальним ремонтом, як це належить, або зробити поточний, ямковий ремонт, але зате на 64 основних магістралях, по яких ходить громадський транспорт. Ми змушені вибирати другий варіант для того, щоб наші автомобілісти могли нормально їздити і не бити свої машини.

У той же час, ми розуміємо, що на цих вулицях наступної зими обов'язково з'являться ями на нових ділянках, адже дорожнє полотно вкрай зношене. Минулого року в місті вперше за 30 років ми приступили до капітального ремонту доріг і відремонтували 4 вулиці, які були в дуже поганому стані: Ніколенко, Запорізька, Незалежності та проспект Свободи на відрізку від бюста Л.І. Брежнєву до пам’ятника Прометею. Крім вулиці Ніколенко, всі вони ремонтувалися за кошти обласного бюджету, за що ми дуже вдячні губернатору Валентину Резніченку. Цього року ми також сподіваємося на цільову допомогу з обласного бюджету, яку буде спрямовано на капремонти доріг. В першу чергу, на капітальний ремонт дороги на мостовому переході через  річку Дніпро.

Міст був зданий в експлуатацію 20 років тому з одним шаром асфальту, з порушенням всіх технічних норм і стандартів, і вже довгі роки потребує негайного капітального ремонту. Тому постійно, щороку, ями з'являються на тих ділянках, де не клали асфальт минулого року. І до тих пір, поки ми не зробимо капітальний ремонт всіх вулиць, що вимагає величезного фінансування, ми будемо стикатися з цією проблемою.

Що стосується тих ям, які є зараз, ми ліквідуємо їх, як тільки висохнуть дороги. А поки що будемо засипати їх відвальним шлаком. Щодо питань по виконаному капітального ремонту доріг і робіт з укладання бруківки на трамвайних переїздах, то ці види робіт проводили підрядні організації, які взяли на себе відповідні гарантійні зобов'язання, і у разі виникнення тут будь-яких вад, ці фірми, як тільки дозволять погодні умови, будуть усувати їх за свій рахунок»,  – підкреслив міський голова Андрій  Білоусов.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.