19°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 87%

Вітер: 17.70 km/h

USD 26.38   EUR 30.93
Увійти

Модернізація теплопостачання

Останнім часом Дніпропетровська область взяла активний курс на модернізацію системи теплопостачання та реконструкцію опалювальних мереж. Досить активно у цьому напрямку працює і Дніпродзержинськ. Міська влада систематично веде переговори з іноземними інвесторами, приймає участь у європейських грандах та спрямовує отримані кошти на втілення програм енергозбереження. Чергова програма, яку намагаються реалізувати – це співпраця із проектом «Демо Україна», який передбачає залучення іноземних інвестицій у розвиток системи опалення міста.

14 квітня до Дніпродзержинська завітала шведська делегація, представники якої займаються реалізацією проекту «Демо Україна». Після того, як члени делегації ознайомилися із системою теплопостачання міста, вони зустрілися із очільником Дніпродзержинська Андрієм Білоусовим, щоб обговорити усі умови реалізації проекту.

Міська влада запропонувала інвесторам реконструкцію системи теплопостачання у селищі Будівельників. Реалізація проекту передбачає повну модернізацію тепломереж, будівництво котельної, індивідуальних теплових пунктів та встановлення лічильників на кожен окремий будинок.

Сума, яка необхідна для реалізації проекту – 1 мільйон євро. Фінансування буде здійснюватися за рахунок кредиту та грандових коштів від корпорації «Нефко». Коли модернізація буде завершена, економія витраченого тепла буде складати понад 40 %. Це дуже вигідно як для місцевого бюджету, так і для звичайних городян, які зможуть отримувати тепло за меншими тарифами. Протягом зустрічі були обговорені головні умови реалізації проекту, його основні етапи та строки реалізації. Фінансування повинно розпочатися до кінця року, отже наступний опалювальний сезон мешканці селища будівельників зустрінуть із сучасною та більш ефективною системою теплопостачання. За словами Андрія Білоусова вже розпочато переговори з європейським інвестиційним банком для залучення 30 мільйонів євро на повну реконструкцію теплопостачання всієї території міста.

 

Автор: Катерина Узунова

Оператор: Ігор Василенко

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.