-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.28   EUR 31.03
Новини 24

Музей історії Кам’янського співпрацює з Національною Академією Наук

Музей історії міста Кам’янського проводить активну діяльність у науково-дослідницькій сфері, налагодивши творчі зв’язки з провідними закладами України. Про це повідомили на сторінці музею в Facebook.

Серед таких закладів – Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Інститут національної пам’яті України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського Національної Академії Наук України. 

Зокрема, наслідком вдалої співпраці Музею історії міста Кам’янське та ІМФЕ НАН України стало проведення науково-практичних конференцій «Українське козацтво в етнокультурному просторі Наддніпрянщини», матеріали яких побачили світ у шести збірках наукових статей. У них містяться матеріали досліджень істориків, етнологів, мистецтвознавців, музейників із різних регіонів України. Кілька публікацій, розміщених на сторінках цієї збірки, було надруковано в журналі «Народна творчість». Це свідчить про високий інтерес серед широкого кола краєзнавців, шанувальників історії України до проблематики досліджень, започаткованих науковцями музею.

У журналі представлені статті кандидата історичних наук, директора музею Наталії Буланової «Козацька слобода Тритузне: втрачені ландшафти та історична пам’ять», в якій висвітлено процеси руйнації традиційного культурно-історичного ландшафту села Тритузного у результаті будівництва Придніпровського хімзаводу, та кандидата педагогічних наук, доцента Центрально-українського державного педагогічного університету ім. Винниченка Олександра Ратушняка «Топоніми козацької епохи в сучасних процесах перейменування на Наддніпрянщині», де описується історія перейменування таких міст, як Кіровоград, Комсомольськ та Дніпродзержинськ.

Ознайомитися з матеріалами можна в електронній версії журналу за посиланням www.etnolog.org.ua.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.