18°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 53%

Вітер: 11.27 km/h

USD 26.38   EUR 30.93
Увійти

Накопичувальна пенсійна система

З 1 січня 2017 року українська влада прийняла чимало нових законопроектів. З початку року збільшилася мінімальна зарплатня, телебачення стало платним, нова пенсійна реформа та інше.

Влада планує перейти на новий рівень пенсійної системи – накопичувальної. Пакет законодавчих актів, регламентуючих пенсійні зміни, вже пройшов реєстрацію у Верховні Раді України.

Реформа відбудеться у три етапи. На першому етапі буде проведена ревізія солідарної системи пенсійних нарахувань, які діють в країні на даний момент та відміна спецпенсій для чиновників.

У 2017 році внесок становитиме 2 % та кожного року зростатиме. Таким чином, до 2022 року він зросте до 7% і зупиниться. Тобто більше підіймати не будуть.

Суть реформації:

  • Уніфікація пенсійних виплат буде однакова для всіх українців.
  • Спецпенсії за віком залишаться лише у залізничників, металургів, шахтарів, пілотів і стюардес.
  • Відрахування будуть переводитися на особисті рахунки городян, а пенсійні виплати здійснюватимуться з індивідуальних, а не загальних рахунків.
  • По виходу на пенсію з державного фонду буде виплачуватися мінімальна пенсія, а надбавкою до нею будуть кошти, які протягом робочого терміну відраховувалися на особистий рахунок.
  • Пенсійний капітал можна успадкувати, якщо пенсіонер помре, не отримавши грошей з 2-го та 3-го рівнів.

 Слід зазначити, що дана реформа стосується лише громадян віком до 35 років.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.