18°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 54%

Вітер: 17.70 km/h

USD 28.08   EUR 32.08
Увійти

Названо місто України з найгіршою екологією

Аналітики «Слова і Дела» назвали місто з найбруднішим повітрям, а також склали рейтинг міст відповідно до кількості шкідливих речовин у повітрі.

За одиницю було прийнято гранично допустимий рівень забрудненості повітря, в якому концентрація шкідливих речовин все ще не перевищена, і не повинна сильно шкодити здоров'ю.

В цілому, екологічна ситуація в більшості великих міст країни невтішна: індекси забрудненості коливаються на рівні 7-14 з урахуванням класу небезпеки речовин.

Очолив рейтинг обласний центр, місто Дніпро. Рівень формальдегіду тут перевищує допустиму концентрацію в 4,3 рази, а діоксиду азоту - майже втричі, причому в повітрі Дніпра також повно пилу - її концентрація в 2,4 рази вище допустимої.

«Почесне» друге місце по брудному повітрю займає наше рідне Кам'янське. Мешканці, якого вдихають не стільки висококонцентровані шкідливі речовини, скільки різноманітні. Вітерець з промислових підприємств несе одночасно формальдегід, фенол, аміак, чадний газ і пил. Причому по формальдегіду показник вище допустимого в 2,7 рази, а по фенолу - вдвічі, і тільки чадний газ коливається на гранично допустимому рівні.

Широким спектром сполук відрізняється також і Одеса, в повітрі якої крім звичного формальдегіду (в 3,7 рази вище допустимого рівня) є сажа, фенол і фтороводород (який при взаємодії з водою утворює плавикову кислоту, яка роз'їдає скло).

Взагалі, найгірше в українських містах виглядає ситуація з формальдегідом: в 14 містах країни (без урахування Донбасу і Криму) рівень формальдегіду вище допустимого в 2,7-4,3 рази.

У центральній та західній Україні ситуація з формальдегідом виглядає трохи краще, проте тут значно більший показник діоксиду азоту. В Києві він вище допустимого в 3 рази. У Вінниці ще більше - в 3,3 рази, а в Чернігові та Житомирі - вдвічі.

Діоксид азоту - це речовина оранжево-бурого кольору, яке відповідає за рудий колір викидів на багатьох хімпідприємствах і здатне викликати кислотні дощі (утворює з водою азотну кислоту), а у людини - ураження легень, дихальних шляхів, слизових оболонок і зміни рівня гемоглобіну в крові.

Харків може похвалитися досить не поганим станом справ. У місті студентів до гранично допустимої відмітки підбирається лише концентрація чадного газу (він же оксид вуглецю).

Більш-менш чисте повітря у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Сумах.

Останнє редагування Вівторок, 05 вересня 2017 13:34

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.