-5°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 90%

Вітер: 20.92 km/h

USD 28.03   EUR 31.93
Новини 24

Нова медреформа - розстріл української медицини, Олег Мусій

Основна зміна, яку обіцяє медична реформа, - це фактичне зникнення гарантованої Конституцією безкоштовної медицини. Реформа передбачає поділ медичних послуги на три види: повністю безкоштовні, частково оплачувані державою і платні.

Після вступу в силу медичної реформи, безоплатною залишиться невідкладна допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога. Це буквально означає те, що безкоштовно українців прийме лікар первинної ланки - "сімейний лікар" або педіатр, надасть першу медичну допомогу, а також пацієнт безкоштовно отримають знеболювальні препарати для зниження болю при важких і смертельних захворюваннях, розшифровує Страна.

Другий вид послуг - співоплата, коли частину оплачує держава, іншу частину – пацієнт.

Повністю оплачуватиме пацієнт вузькоспеціалізовану медицину (так званий "третій рівень"): травматологію, кардіохірургію, нейрохірургію і т.д.

"Це розстріл української медицини і геноцид української нації", - заявив в сесійній залі з приводу цієї реформи колишній Міністр охорони здоров'я Олег Мусій.

"Цей проект призведе до закриття лікарень. З'являться черги, щоб потрапити на первинну консультацію. Ця реформа призведе до збільшення смертності, до того, що у людей не буде грошей на лікування", - говорить глава Комітету охорони здоров'я, член фракції БПП Ольга Богомолець.

Медичні маніпуляції будуть коштувати десятки тисяч гривень.

"Міністерство охорони здоров'я не затвердило модель розрахунку собівартості медичної допомоги з однієї причини - щоб люди не побачили реальних цін. Я бачила їх, вони жахливі, вони не підйомні для людей. Тобто операція на серці, операція по заміні суглоба - це сотні тисяч гривень", - наголошує Ольга Богомолець.

Наприклад, діагностика порушення ритму серця у дитини буде коштувати 65 тисяч гривень. Репротезування двох клапанів серця - майже 190 тис грн. Аневризма серця - майже 154 тис грн. Стеноз - більше 163 тис.. Шунтування аорти - 130 тис грн. Коронарний тромбоз - 103 тис. Лікування цирозу печінки - 111 тис.

 Операція з видалення каменя в жовчному міхурі буде коштувати від 34 до 51 тис грн. Лікування гострого панкреатиту - майже 72 тис.

Травматологія виявиться теж недешевою. Наприклад, відкрита рана ліктя "витягне" з кишень пацієнтів близько 54 тис, а відкрита рана передпліччя - 33,5 тис грн. Забій гомілки потягне на 71 тис грн.

"Це вартість лікування, яку більшість українців просто не потягнуть", - вважає народний депутат Ірина Суслова.

З інших новацій реформи - це введення принципу "гроші за пацієнтом". За кожного пацієнта лікарям заплатять в середньому 370 грн на рік. Кожній лікарні потрібно зібрати мінімум 2 тис пацієнтів. Вже очевидно, що така новація залишить без медичної допомоги жителів віддалених населених пунктів. "Наслідком буде повне знищення сільської медицини", - заявив в сесійній залі депутат Сергій Каплін.

Ще однією новацією стане створення "телемедицини" - надання консультацій мешканцям віддалених сіл по Інтернету, а також постановка діагнозів лікарнями на підставі отриманих в сільських амбулаторіях даних.

"Ніяка телемедицина не допоможе. Тому що в країні немає 4G-інтернету. Крім того, фельдшерсько-акушерські пункти давно зруйновані, незрозуміло куди будуть проводити 4G-інтернет і ставити монітори. Так само в селах немає досвідчених лікарів, а в деяких, взагалі немає медиків, тому що села вимирають", -  заявив голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко.

"У цьому законі не передбачено підвищення заробітних плат лікарям, також не прописаний конкретний план, який зробить медицину доступною і якісною. З лікарів створюють підприємців. Тобто лікар, дивлячись на пацієнта буде думати, скільки і де він повинен заробити, щоб вижити. Те, що уряд називає реформою, призведе до закриття лікарень, до скорочення лікарів і до недоступності для людей високопрофесійної та якісної медичної допомоги - лікування інфарктів, інсультів, реабілітація, заміна суглобів, операції на очах і всього того, що ніколи не зробить сімейний лікар ", - пояснює О. Богомолець.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.