-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 28.18   EUR 32.13
Новини 24

Нова система охорони здоров'я докорінно змінить принцип фінансування медицини

З 1 січня 2018 року в країні почне діяти реформована система охорони здоров'я, яка зробить частину послуг дійсно безкоштовними, зупинить повальну лікарську корупцію й дозволить хорошим лікарям добре заробляти. Про це йдеться в статті "Нового времени".

Як обіцяє МОЗ, нова система охорони здоров'я докорінно змінить принцип фінансування медицини в Україні: прибере корупційні ризики, підвищить якість послуг для пацієнтів, в рази збільшить зарплати лікарів й дозволить максимально ефективно витрачати гроші на охорону здоров'я.

Тепер у країні будуть платні й безкоштовні медичні послуги, а гроші підуть за пацієнтом.

Опоненти вже назвали новації "геноцидом", лякаючи співвітчизників нечуваними цінами на лікування, масовим закриттям лікарень та безробіттям серед лікарів. Але гірше в будь-якому випадку вже не буде, впевнений Євген Комаровський, лікар-педіатр.

Перші симптоми нової реформи українці виявлять вже з першого дня 2018 року. З цього моменту, всім потенційним пацієнтам доведеться обрати собі сімейного лікаря — терапевта або педіатра — й укласти з ним декларацію на надання медичних послуг. Після цього картка пацієнта з'явиться у всеукраїнській електронній системі e-Health, і держава почне виділяти гроші конкретно під нього й під послуги, які надаються саме цій людині.

Крім того, держава повністю оплатить екстрену допомогу за швидкою, паліативну допомогу, лікування у вузькопрофільного лікаря за направленням сімейного лікаря, а також пологи й реабілітацію.

З платними послугами все дещо складніше. Щоб розрахувати їхню вартість і попит на них, МОЗ бере "перехідний період" на два роки. Лише після того, як з'являться точні цифри, а сама медицина вийде з тіні, чиновники зрозуміють, що держскарбниці по кишені, а що — ні.

Точні прайси, за словами заступника міністра охорони здоров'я Ковтонюка, стануть відомі наприкінці 2019-го, а сама платна медицина запрацює лише в 2020-му. "Саме для звичайних медиків реформа повинна стати благом. Раніше, незважаючи на кваліфікацію і таланти, доктор заробляв офіційно лише певну ставку, яка часто залежала від особистого розташування головлікаря його установи. А після реформи дохід такого фахівця визначить кількість пацієнтів, які записалися до нього на прийом. У затребуваного лікаря, за підрахунками МОЗ, заробіток зросте в 3-7 разів, до 15-30 тис. грн.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.