3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 48%

Вітер: 28.97 km/h

USD 28.08   EUR 31.98
Новини 24

«Нові стандарти» пенсійної системи…

Пенсійний вік, термін трудового стажу та його «купівля», перерахунки працюючим пенсіонерам – головні питання брифінгу начальника Кам´янського об´єднаного управління Пенсійного фонду Лесі Неклеси та її заступника Ірини Кирпи, який відбувся 10 жовтня.

3-го жовтня Верховною радою України було прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо підвищення пенсій». Нормативний документ передбачає зміну порядку виплат, а саме перерахунок існуючих пенсій, так зване осучаснення.

«До прийняття закону 1 рік страхового стажу оцінювався коефіцієнтом 1,35 , зараз він дорівнюватиме 1. В середньому після осучаснення розмір пенсії зросте на 945 гривень. По нашому місту це - 2800 гривень»,  розповідає Леся Неклеса, начальник Кам´янського об´єднаного управління Пенсійного фонду.

З 1-го жовтня 2017 року працівникам освіти та охорони здоров´я, окрім артистів, буде повністю скасовано пенсії «за вислугу». Право на достроковий вихід на пенсію отримуватимуть матері, які виховали п´ятьох дітей або інваліди дитинства, військові – учасники бойових дій, чорнобильці та інші. Основними змінами в оновленому законі є також вимоги до страхового стажу.

Починаючи з 1 січня 2018 року, як для чоловіків, так і для жінок мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію складатиме 25 років. Вимога зростатиме щорічно до 2028 року і становитиме у підсумку 35 років.

Відтепер роки стажу можна придбати офіційно. 1 рік коштуватиме 17 тисяч гривень.

«За новим законом виплачуватимуть пенсії працюючим пенсіонерам», - підкреслила

Леся Неклеса.

Наразі пенсії виплачуються за існуючою системою, а саме 9 числа фінансуються – банківські установи, 12-го - поштові відділення, проте вже найближчим часом відомості, щодо фінансування будуть перераховані.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.