-3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 90%

Вітер: 17.70 km/h

USD 28.03   EUR 32.08
Новини 24

Новий вірус атакує Україну

Будьте готові до того, що ваш смартфон може атакувати новий вірус BankBot, повідомляють фахівці Dr.Web в своєму блозі. Вірусна банківська програма краде персональні дані клієнтів фінансових організацій.

Вірусу піддалися смартфони на платформі Android у багатьох країнах, серед яких Туреччина. Ця країна була першою, де зафіксували атаку. Сталося вже кілька випадків і в Україні.

Вірус може потрапити через найпоширеніші додатки, такі як Adobe Flash Player. Після того як користувач встановлює або оновлює додаток, шкідник проникає у телефон та отримує доступ до спеціальних можливостей (Accessibility Service). Крадучи конфіденційну інформацію, Android.BankBot.211.origin керує мобільним пристроєм, може демонструвати фальшиві вікна для входу в системи інтернет-банкінгу, платіжні системи та магазин Google Play, надсилає хакерам дані про дзвінки, переписку тощо. Крім того, BankBot здатний викрадати логіни, паролі та іншу ідентифікаційну інформацію, яку користувач вводить в будь-яких програмах і на будь-яких сайтах в ході авторизації. Для крадіжки паролів троянець робить скріншот під час кожного натискання клавіатури, в результаті чого він отримує необхідну послідовність символів до того, як вони будуть приховані.

Зараз шкідлива програма маскується під більш як 50 додатками, призначеними для роботи з платіжними системами, віддаленим банківськими послугами (RBS) та іншим програмним забезпеченням, попереджає антивірусна компанія «Доктор Веб».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.