-1°C

Кам’янське

Зливи сніг

Вологість: 91%

Вітер: 27.36 km/h

USD 28.08   EUR 31.98
Новини 24

Новий закон «Про освіту»: 12 років школи

Сьогодні набув чинності Закон «Про освіту», який Президент України Петро Порошенко підписав 27 вересня. Про це повідомляє Цензор. НЕТ. Передувала цьому ухвала нормативного документу Верховною радою України 5 вересня. Таким чином, в Україні стартувала освітня реформа.

 

Перш за все, Закон «Про освіту» передбачає підвищення заробітної плати українським педагогам до 3 мінімальних заробітних плат. Реалізація положення розпочнеться з наступного року і здійснюватиметься поступово до 2023 року, аж поки вчителі найнижчої кваліфікації матимуть оклад у розмірі 4 прожиткових мінімумів відповідно до зростання доходів державного бюджету.

Також, згідно із законом, тривалість освітнього процесу складе 12 років. З них 4 роки - початкова освіта, 5 років – середня базова та 3 роки – середня профільна освіта.

Законом визначено, що мовою освітнього процесу буде українська, але нова редакція документу передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші 4 роки. З 5 класу всі предмети мають викладати українською мовою.

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти - 1 вересня 2027 року.
 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.