27°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 43%

Вітер: 22.53 km/h

USD 28.13   EUR 32.08
Увійти

Новобогородицьку фортецю перетворять на туристичний об’єкт

Відповідно до Програми розвитку історії міста і місцевої ідентичності «З Україною в серці» на 2018–2020 роки, прийнятої на 26-й сесії Дніпровської міської ради, на території пам'ятки історії національного значення «Новобогородицька фортеця» поблизу селища Шевченка створять історико-культурний комплекс «Стара Самарь».

За словами архітектора проекту Олени Іваницької, до роботи над проектом долучилися фахівці з історії, археології, туризму та архітектори.

Директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк повідомив, що головне архітектурно-планувальне управління уклало охоронний договір щодо території історико-культурного комплексу, який вже затверджено центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Після отримання землевпорядної документації комунальне підприємство почне музеєфікацію об'єктів культурної спадщини, продовжить археологічні дослідження і розпочне роботу із захисту території пам'ятки.

Дмитро Каюк наголошує, що проектування та будівництво на території комплексу «Стара Самарь» вестимуть за межами території пам'ятки з виконанням погоджувальних процедур згідно з нормативними вимогами законодавства України та з отриманням відповідних дозволів.

Ініціатор програми та проекту, депутат міськради Дніпра, директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко зазначив, що вже найближчим часом планують відновити елементи фортифікації, побудувати інфраструктуру та перетворити старовинну територію на повноцінний туристичний об'єкт.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.