18°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 84%

Вітер: 22.53 km/h

USD 26.38   EUR 30.93
Увійти

Облік газу за європейськими стандартами

З 15 березня 2017 року набрала чинності постанова №84 від 26 січня 2017 року «Про затвердження змін деяких постанов НКРЕКП, щодо запровадження на ринку природного газу використання одиниць енергії».

Документ зобов’язує операторів газорозподільних мереж ПАТ «Дніпропетровськгаз» інформувати споживачів про обсяг використаного газу не лише в метрах кубічних, а також у 3-х енергоодиницях (кіловат/години, гігакалорії і мегаджоулі). Для цього ПАТ «Дніпропетровськгаз» буде розміщувати дані про кількість енергії, яку виділяє природній газ при спалені певного обсягу в платіжних документах, а також в особистих кабінетах споживачів. Слід зазначити, що дані спожитого газу в 3-х енергетичних одиницях матимуть для споживачів лише інформативний характер. Оплата за послуги із газопостачання буде здійснюватися звичним способом, лише за кубометри.

В рамках реформування ринку природного газу планується запровадження Європейської практики обліку блакитного палива за енергетичними одиницями. Розмір плати буде залежати від якості отриманого ресурсу.  Тобто споживачі, які використовують газ нижчої калорійності будуть платити менше, ніж ті у кого вона вища. Завдяки нововведенням абоненти можуть порівняти економічну вигоду від використання природного газу та інших ресурсів.

Збільшення вартості за використання блакитного палива не очікується.

Правда, платити все одно будемо за обсяг - спожиті «куби», до тих пір, поки діє нинішній тариф.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.