Вітер: 14.48 km/h

USD 28.13   EUR 32.03
Новини 24

Олена Коротка з Кам’янського стала чемпіонкою світу з шашок

3 листопада у російському Нижньовартовську завершилася класична програма чемпіонату світу з шашок-64. У найпрестижнішому виді турніру серед жінок найкращою стала кам’янчанка Олена Коротка, повідомили в міській раді.

У «класиці» чемпіонату світу взяли участь 39 спортсменів (28 чоловіків і 11 жінок) високого рівня з 16 країн світу: Алжиру, Вірменії, Афганістану, Гвінеї, Німеччини, Ізраїлю, Індії, Киргизії, Конго, Литви, Молдови, Монголії, Росії, Руанди, Сирії та України. Честь нашої країни відстоювали гросмейстери Олена Коротка з Кам’янського і Валерій Гребьонкін, що представив одеську школу. Найкраще його місце – четверте у швидкій програмі. А Олена Коротка вже у трьох програмах турніру –  класичній, швидкій та блискавичній – завоювала дві медалі, й обидві золоті.

У бліц-грі наша спортсменка до фінішу прийшла сама. У класичній програмі доля першого місця вирішувалася до останнього туру. Основний опір спортсменці чинили росіянки Жанна Бупєєва, яка набрала однакову кількість очок з українською шашкісткою – по 16, – і Матрьона Ноговіцина.

Доля золотих медалей визначилася завдяки додатковим показникам. Кращими вони виявилися у кам’янчанки. Багато що вирішилося в очному протистоянні вищезазначеного тріо. Між собою росіянки зіграли внічию, а ось у матчі Коротка – Ноговіцина перемога була за українкою.

Це вже четвертий чемпіонський титул для Олени Короткої за останні півтора місяця. Двічі вона приміряла золоті нагороди у змаганнях з бразильських шашок, які пройшли наприкінці вересня в Ізмірі (Туреччина), і ось тепер ще дві вищі чемпіонські нагороди в шашках-64 на змаганнях у Нижньовартовську (Росія).