21°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 85%

Вітер: 11.27 km/h

USD 26.53   EUR 31.03
Увійти

Отримай ліки - безкоштовно

В Україні затвердили список медикаментів, які будуть надаватися хворим безкоштовно або за мінімальну надбавку. У держпрограмі України «Доступні ліки» беруть участь понад 150 найменувань. Крім того, 35 виробників офіційно підтвердили наявність необхідних ліків в Україні, 15 із них - з Європейського Союзу. Безкоштовні ліки для хворих на бронхіальну астму, діабет ІІ типу та серцево-судинні захворювання можна отримати в аптеках вже з 1 квітня поточного року.

Для цього необхідний рецепт сімейного лікаря на спеціальному бланку. Доктор вкаже не назву медикаменту, а діючу речовину. В аптеці ж видадуть найбільш дешевий препарат, який її містить. Рецепт діє протягом 30 днів, а без нього доведеться сплачувати повну вартість препарату. Варто відзначити, що для отримання рецепту, в лікарні, потрібно обов’язково при собі мати паспорт та ідентифікаційний код. Пацієнти, які проходять лікування у медичних закладах підприємств, за рецептом мають звертатися у поліклініку за місцем свого проживання.

Відповідно до наказу № 360 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню» станом на 3 квітня 2017р., на сайті МОЗ України опубліковано список медикаментів. Подивитися повний список можна переходячи за посиланням - http://www.moz.gov.ua/docfiles/dn_20170403_360_dod.pdf

 

Для довідки: Згідно з даними міського Департаменту охорони здоров’я, у Кам’янському зареєстровано 62 000 людей із серцево-судинними хворобами, 4 500 хворих на діабет ІІ типу та 760 астматиків. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.