-5°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 95%

Вітер: 22.53 km/h

USD 28.13   EUR 31.83
Новини 24

Переселенці під захистом

14 грудня у Дніпрі відбулася прес – конференція у прес-клубі ДОО НСЖУ. Правозахисники розповіли про проблеми, що хвилювали переселенців протягом року і загострилися із початком зими. Захід проводився БФ «Право на захист» у рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», який реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Марія Алєксєєнко, керівник проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», висловила занепокоєння процесом підготовки до зими у населених пунктах біля лінії розмежування. Значна кількість людей залишається у будинках без газу і опалення. Крім того, наслідками обстрілів все частіше є пошкодження ліній електромереж та водогонів – це призводить до того, що цілі міста потерпають від перебоїв електро-, водо- та теплопостачання.

Разом з тим, найбільша кількість звернень переселенців стосується соціальних виплат та пенсій. «Показник звернень на цю тему залишається стабільно високим. За останні 8 місяців ми отримали майже 9 тисяч звернень ВПО, що стосувалися саме проблем соціальних виплат та пенсій, з них 1,8 тисяч – у Дніпропетровській області», – додала Юлія Трало.

За словами правозахисників, наразі залишається актуальним питання взяття на облік ВПО. Єдина інформаційна база даних ВПО (ЄІБД) мала акумулювати всю інформацію про переселенців та полегшити процес виявлення їхніх потреб. Проте моніторинг, який проводиться у рамках проекту у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Харківській областях, показує, що ЄІБД, попри незначне покращення, не функціонує належним чином, залишається технічно та методологічно недосконалою, а робота з нею призвела до погіршення процесу взяття на облік ВПО – люди можуть чекати на реєстрацію від 1 до 5 годин.

На завершення прес-конференції правозахисники ще раз закликали внутрішньо переміщених осіб звертатися за безоплатною правовою допомогою та відстоювати свої права.

Більше інформації про проект – на сайті vpl.com.ua Якщо маєте питання, будь ласка, звертайтеся: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.