20°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 61%

Вітер: 11.27 km/h

USD 28.13   EUR 33.18
Увійти

Під Кам’янським встановили новий пам’ятник Шевченку

У селищі Кринички встановили нове погруддя видатного українського поета Тараса Шевченка. Подію присвятили 204-й річниці від дня народження Великого Кобзаря.

«Тарас Шевченко – символ та душа нашого народу. Він без перебільшення був і залишається національним генієм. Культурну спадщину нашого народу необхідно берегти, аби передати її наступним поколінням», – наголосив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

Уперше погруддя Шевченка встановили в Криничках на початку 90-х років, після набуття Україною незалежності. Останніми роками воно потріскалося та почало руйнуватися. На заміну старому бетонному погруддю виготовили нове гранітне. Його автор – відомий скульптор, народний художник України Володимир Небоженко.

«Нове погруддя Шевченка в Криничках – міцне, здатне стояти сторіччями. Я з радістю його створював, хотілося якнайшвидше замінити старе, зруйноване. Загалом за все життя я виготовив близько 10 пам’ятників Кобзареві, один із них – у Дніпрі, біля театру його імені», – розповів Володимир Небоженко.

На відкритті нового пам’ятника зібралися майже 200 мешканців району.

«Ми знаємо про Шевченка з дитинства, це невід’ємна частина нашої культури. Відкриття погруддя Кобзаря мене як мешканку Криничок дуже надихає. Це визначна подія в житті нашого селища», – поділилась враженнями місцева мешканка Наталія Долгіх.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.