-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.13   EUR 30.83
Новини 24

Пішов з життя відомий фізик Стівен Хокінг

Відомий англійський фізик-теоретик та популяризатор науки Стівен Хокінг помер на 77-му році життя у себе вдома в Кембріджі. Родина вченого випустила відповідне звернення вранці 14 березня, повідомляє УНІАН із посиланням на «The Guardian».

«Ми глибоко засмучені тим, що наш батько сьогодні помер», – повідомили діти Хокінга Люсі, Роберт і Тім. «Він був видатним вченим і екстраординарною людиною, праці й спадок якого житимуть багато років. Його мужність і наполегливість у поєднанні з його величчю й почуттям гумору надихали людей по всьому світу. Одного разу він сказав: «У всесвіті не було б особливого сенсу, якби він не був домом, у якому живуть улюблені люди». Ми завжди будемо за ним сумувати», – йдеться в заяві дітей Хокінга. Причини смерті вченого та інші подробиці не повідомляються.

Стівен Хокінг народився 8 січня 1942 року в Оксфорді (Велика Британія). Вивчав теорію виникнення світу в результаті Великого вибуху, а також теорію чорних дір. Висловив гіпотезу, що чорні діри малої маси втрачають енергію, випускаючи випромінювання, і зрештою «помирають» (це явище отримало назву «випромінювання Хокінга»).

У 1998 році він видав науково-популярну книгу «Коротка історія часу», в якій розповідається про появу Всесвіту, природу простору й часу тощо. Ця книга розійшлася більш ніж 10-мільйонним тиражем. За внесок у науку Хокінг отримав багато нагород, серед яких Премія Ейнштейна, Премія з фундаментальної фізики й Медаль Альберта Королівської спілки мистецтв. У 2015 році вийшов британський фільм «Теорія всього» (The Theory of Everything) – історія життя вченого.

На початку 1960-х у Хокінга стали проявлятися ознаки бокового аміотрофічного склерозу, які згодом призвели до паралічу. Після діагностики захворювання в 1963 році лікарі вважали, що жити йому залишилось тільки два з половиною роки. Однак хвороба прогресувала не надто швидко, і користуватися інвалідним візком він почав лише наприкінці 60-х років. Попри важку хворобу, вчений вів активне життя – займався наукою, викладав, виступав із доповідями, спілкуючись зі світом за допомогою комп'ютерного синтезатора мовлення.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.