29°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 24%

Вітер: 6.44 km/h

USD 27.93   EUR 32.18
Увійти

Поліція попереджає про найбільш поширені схеми шахрайств

Цього року в поліції фіксують збільшення кількості шахрайств, пов’язаних з платіжними картками та при покупках в мережі Інтернет. Це пов’язано з розвитком електронної комерції та збільшенням онлайн-покупок.

  • Найбільш розповсюдженою шахрайською схемою є продаж неіснуючих товарів через дошки оголошень та інтернет-магазини. Злодії користуються довірливістю населення та бажанням людей купити за нижчою, ніж ринкова, ціною. Також зловмисники створюють сайти, за назвою та дизайном схожі на популярні інтернет-магазини. Метод у всіх шахраїв один – зняти надіслані за товар гроші, після чого знищити всі сліди своєї «онлайн-комерції». Поки покупець нарешті розуміє, що його ошукали та звертається до поліції, проходить чимало часу».
  • Також розповсюдженими є схеми з використанням смс-повідомлень про блокування платіжної картки. Щоб розблокувати її, потрібно розповісти нібито банківському працівнику свої персональні дані або код верифікації. За допомогою цієї інформації шахраї можуть не тільки зняти всі наявні на картці кошти, а й відкрити кредитну лінію. Віддавати кредит доведеться ошуканим громадянам.
  • Незмінною популярністю у шахраїв користується схема «Ви виграли автомобіль», в якій від «везунчиків» вимагалося сплатити відсоток від вартості виграного авто. Потерпіли сплачують від 7 до 20 тисяч гривень на вказані шахраями рахунки, після чого зв'язок з ними уривається.
  • Спостерігається зниження кількості так званих «романтичних» шахрайств, але деякі довірливі громадяни все ще попадаються «на гачок» нібито закоханих чоловіків або жінок. Зловмисники входять у довірливі відносини, а потім просять гроші або шантажують розповсюдженням інтимних фотографій серед друзів та родичів потерпілих.

Поліціанти закликають громадян, які стали жертвами шахраїв, негайно повідомляти про інцидент. Чим швидше почнеться пошук зловмисників, тим більше шансів повернути втрачені кошти.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.