-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 28.18   EUR 32.13
Новини 24

Поліція України встановлює особи 64 людей, які втратили пам'ять

Торік поліцейські України зареєстрували близько 35 тисяч повідомлень про зникнення людей. Це на 9 тисяч заяв більше, ніж у 2016 році. З-поміж безвісти зниклих жертвами злочинів у 2016 році стали 112 людей, а в 2017 – 86. Про це повідомив начальник відділу розшуку Департаменту карного розшуку Нацполіції Роман Крилевич інтернет-виданню censor.net.

Роман Крилевич розповів, що з початку цього року поліцейські зареєстрували вже більше півтори тисячі заяв. Найважливіше – не згаяти час та одразу повідомляти про зникнення. У такому випадку найчастіше людину знаходять протягом перших двох діб.

Після звернення вся інформація про зниклу людину потрапляє до розшукової бази. І незалежно від того, в якому саме населеному пункті людина зникла, про неї буде відомо поліцейським по всій країні.

За роки незалежності України із загального числа зниклих не вдалося розшукати близько п'яти тисяч людей. Але їхні дані залишаються в базі. Їх шукають навіть у тих випадках, якщо судом родичі домоглися визнання зниклого загиблим або безвісти відсутнім. Якщо хтось виїхав за межі країни, українські поліцейські звертаються до правоохоронних органів інших країн через канали Інтерполу.

Вік та соціальний статус зниклих людей є різними, як і самі причини їх зникнення. Буває, що людина, яка хворіла і не розповідала про це рідним, виходить з дому, аби закінчити життя самогубством. Часто люди виїжджають на заробітки, нікого не попередивши. Трапляються й ситуації, коли людину вбили її ж близькі, а потім заявили, що вона нібито зникла.

Ще одна, при цьому найбільш складна категорія, – це люди, які з різних причин втратили пам'ять. У медзакладах по всій країні знаходиться 64 таких людини. І поки ані курси лікування, ані розшукові заходи не можуть сприяти тому, щоб встановити їх особи.

Інформація про людей, які не можуть нічого про себе повідомити, як правило, розміщується в місцевих ЗМІ.

«І були випадки, коли людей впізнавали та повертали додому. Тому, як би банально це не звучало, не можна втрачати надію», – зазначив Роман Крилевич.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.