-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.23   EUR 30.63
Новини 24

Порожні ліки: в аптеках продають тисячі препаратів, лікувальна дія яких не доведена

У зв'язку з цим Міністерство охорони здоров'я вирішило внести ясність, на які ліки не варто витрачати гроші при вірусній інфекції, передає NewsOboz.org.

Як зазначає МОЗ, ГРВІ виглядає невинно, тільки якщо вчасно і правильно лікуватися, а імунітет настільки сильний, що здатний переварити масу прийнятих медикаментів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно у світі від ГРВІ помирає 2,6 млн дітей. Тому, МОЗ наполегливо не рекомендує лікарям (особливо педіатрам) надмірно розписувати списки призначених препаратів і уникати бездоказових методів лікування.

«Ґрунтуючись на сучасних протоколах і рекомендаціях, МОЗ наполягає на тому, що антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру і занамівіру за показаннями),« імуномодулятори » та «інтерферони» не рекомендовані для симптоматичного лікування неускладнених ГРВІ у дітей, - зазначено в офіційному листі-зверненні МОЗ . - Ефективність вітамінів, антигістамінних і рослинних препаратів не доведена, а «сиропи від кашлю» можуть нашкодити дітям до 4-х років. «Комбіновані ліки від застуди», що полегшують симптоми у дорослих, заборонені для дітей молодшого віку».

В результаті це стає одкровенням, адже такими препаратами традиційно лікують в районних поліклініках.

В Україні традиційно існує прямий, безрецептурний доступ до більшості лікарських препаратів, і це призводить до маси проблем, визнають в Міністерстві охорони здоров'я.

МОЗ закликає не керуватися рекламними роликами і порожніми радами при виборі ліків і не витрачати гроші даремно.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.