-5°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 85%

Вітер: 19.31 km/h

USD 28.13   EUR 31.83
Новини 24

Правила порятунку в спеку

Симптоми сонячного удару такі: запаморочення, головний біль, різка слабкість, погіршення концентрації уваги. При тепловому або сонячному ударі людина може стати або дуже блідою, або почервоніти.

 

Допомога починається з того, що постраждалому забезпечують прохолоду. Підійде приміщення з кондиціонований повітрям, холодні компреси чи обтирання тіла льодом, навіть нетривалий холодний душ. Також дають пити багато рідини.

Всупереч сталим уявленням, це не обов’язково має бути лише чиста негазована вода. Насправді газовані напої втамовують спрагу краще. Людина вагою 60 кг має впродовж доби випивати до 2,5 літрів рідини.

Якщо ви користуєтеся кондиціонером, то різниця між температурою повітря на вулиці та в приміщенні не має перевищувати 10° С.

Те саме стосується й прохолодного душу – зробіть воду на 10 градусів прохолоднішою, ніж температура тіла, і отримаєте максимум задоволення.

Щодо напоїв, їх також бажано вживати не дуже холодними. У спеку, на пляжі, під сонцем не вживати алкоголь! Він стимулює роботу серцево-судинної системи, а це негативно відбивається на концентрації уваги та загальному самопочутті. Пиво та інші слабоалкогольні напої теж належать до заборонених у денний час.

Ще одна пересторога – кава. Кофеїн, як і алкоголь, стимулює роботу нервової та серцево-судинної систем, тому важливо не вживати його у великих кількостях.

Пам’ятайте: коли виникає відчуття спраги, це означає, що організм уже відчуває дефіцит рідини, тож пити треба невеликими ковтками, але дуже часто.

Вбирайтеся у одяг з натуральних тканин, світлого кольору. Бажано мати при собі панаму. Це допоможе уникнути теплового або сонячного удару.

 

Джерело 

Останнє редагування П'ятниця, 04 серпня 2017 14:04

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.