-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.23   EUR 30.83
Новини 24

Президент розповів, коли запрацює новий саркофаг над ЧАЕС

Новий захисний саркофаг над Чорнобильською атомною електростанцією запрацює у грудні 2018 року. Про це повідомляє «Espreso.tv» з посиланням на допис Президента України Петра Порошенка у Twitter.

«Цього року завершиться один із важливих етапів перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. На грудень заплановано введення в експлуатацію нового безпечного конфайнмента, встановленого, чи, як кажуть, «насунутого» раніше», – написав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що Верховна Рада ухвалила зміни до програми зняття ЧАЕС з експлуатації, які дозволять, зокрема, запустити сховище відпрацьованого ядерного палива, заощаджуючи $200 мільйонів на рік, які раніше Україна сплачувала Росії за утилізацію таких відходів.

«Минулого тижня ВР ухвалила у першому читанні Закон щодо внесення змін до програми зняття ЧАЕС з експлуатації. Зміни дозволять подовжити роботи з консервації трьох блоків; ввести в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива і об'єкти поводження з радіоактивними відходами. Ми вимушені були щороку сплачувати величезні кошти – близько $200 млн – державі-агресору за зберігання відпрацьованого ядерного палива з вітчизняних АЕС», – наголосив Порошенко.

Початок роботи сховища відпрацьованого ядерного палива на ЧАЕС (СВЯП-2) на повну потужність, тобто його повна експлуатація, має розпочатися у IV кварталі 2019 року. За 9,5 років планується перемістити відпрацьоване ядерне паливо до СВЯП-2, де воно зберігатиметься ще 100 років.

26 квітня виповнилося 32 роки від дня Чорнобильської трагедії.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.