11°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 82%

Вітер: 6.44 km/h

USD 28.13   EUR 32.63
Новини 24

Прикмети Страсної П’ятниці

14 квітня в Україні відзначають 3 свята – День ДАІ МВС України, Страсна П’ятниця і Свято вогню.

День ДАІ МВС України приурочений затвердженню Кабміном «Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ України» 14 квітня 1997 р.

Страсна П’ятниця. В цей день Православна Церква згадує про розп'яття Ісуса Христа, зняття його з хреста та його поховання. О 3 годині дня священики виносять з вівтаря у центр храму плащаницю – полотно, на якому зображено тіло Ісуса Христа в труні. Люди моляться та вклоняються перед нею. Увечері правиться служба, під час якої віруючі стоять із запаленими свічками в руках. Плащаницю обносять навколо храму. В цей день в церквах не дзвонять у дзвони.

Після служби прихожани не гасять запалені свічки. Вони приносять їх додому та ставлять перед іконами.

У Страсну П’ятницю Церква забороняє працювати по дому, співати, танцювати, веселитися, слухати музику. Не можна шити, прати, різати, в’язати. Забороняється брати в руки сокиру та землеробські інструменти.

Прикмети:

  • Якщо ніч на п’ятницю зоряна, то це віщує хороший урожай пшениці;
  • Якщо у Страсну П’ятницю висадити петрушку та капусту, то врожаю буде вдвічі більше;
  • Спечений у цей день хліб вважається лікувальним;
  • Якщо у Страсну П'ятницю відлучити дитину від грудей, то вона виросте здоровою і сильною;
  • Хто веселиться, співає і танцює в цей день – той весь рік буде сумувати.

14 квітня відзначають Свято вогню. Його ще називають День Семаргла. Це язичницьке свято вогню на честь старослов'янського Бога Семаргла.

За давніми традиціями в цей день майструють з гілок ляльку богині смерті Морени, яка за переказами намагалася вбити Дажбога – бога світла і сонячного тепла. Її опудало спалюють на багатті в знак прощання з зимою. Потім закликають богиню родючості Живу і весну. Хлопці та дівчата стрибають через вогнище і звуть Семаргла, просять його розтопити вогнем сніг. Обряд завершують піснями і хороводами навколо вогнища. У піснях співають про те, що весна нарешті прийшла і вигнала зиму.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.