23°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 34%

Вітер: 6.44 km/h

USD 27.93   EUR 32.03
Увійти

Рекомендації МОЗ: дітям – менше калорій, дорослим – більше білків

Вступив в силу наказ Міністерства охорони здоров’я, відповідно до якого дітям зменшили кількість калорій, а дорослим збільшили кількість білків і зменшили кількість вуглеводів. Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на інформацію Держспоживбслужби.

В середньому, калорійність добового харчування дітям і підліткам знизили на 15%. Малечі радять їсти менше солодкого, щодо підлітків, то МОЗ радить вживати більше білків (м'яса) і менше жирів (особливо сала і масла), а також менше вуглеводів - це каші, хліб, солодощі.

Дорослому населенню відомство рекомендує знизити вживання вуглеводів за добу (на 50 грам), а білків (на 12 грам) і жирів (на 15 грам) збільшити.

Відзначимо, що рекомендації надані в залежності від групи фізичної активності та віку.

«МОЗ пояснює такі зміни тим, що нові норми більш збалансовані і корисні для здоров'я. Що стосується харчування дітей, то відомство стверджує, що попередні норми застарілі і завищені, що провокувало у дітей надмірну вагу і ожиріння. Підліткам рекомендують вживати більше білкової їжі для кращого росту і нарощування м'язової маси», - йдеться в повідомленні.

Думки ж дієтологів з даного приводу розділилися. Одні фахівці вважають, що старі дитячі норми відповідали рекомендаціям ВООЗ, а інші вважають, що сучасні діти менш активні, тому калорійність урізана обґрунтовано.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.