-3°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 80%

Вітер: 11.27 km/h

USD 27.28   EUR 33.83
Увійти

Рятувальники попереджають про небезпеку!

Згідно з статистикою служби порятунку  населенню складно відмовитися від виходу на водойми, які вкриті кригою. Прогулянки по кризі можуть закінчитися трагічно. Основними причинами є: зимова риболовля, бажання скоротити шлях через річку або забави малечі, які перебувають без нагляду дорослих.

Рятувальники нагадують, що міцним вважається лід, якщо його товщина не менше 10 см (для однієї людини) і він має синій чи зелений відтінок, при відлизі крига починає танути, на поверхню льоду може потрапляти вода чи сніг. Якщо у цей момент за низької температури лід почне замерзати знову, крига матиме жовтуватий або білий відтінок. Ступати на неї небезпечно, адже за таких умов збільшується ризик провалитись під лід; для масового перебування людей на кризі лід повинен мати товщину близько 25 см.

Якщо ви провалилися у крижану воду, головне не панікувати. Широко розкиньте руки і спробуйте зачепитися за кригу, кличте на допомогу. Або ж вибирайтеся самостійно, без різких рухів, тримаючись за край ополонки. При наданні допомоги людині, яка провалилася під кригу, не можна рухатися на повний зріст, бо є ризик і самому провалитися. Для порятунку слід використовувати підручні засоби – шарф, ремінь чи палку.

Забороніть дітям виходити на лід. Не залишайте малечу без нагляду, бо вони люблять бавитись виходячи на лід зимових водойм, не підозрюючи про небезпеку, яку приховують в собі вкриті кригою водойми. У випадку виникнення надзвичайної події на кризі, негайно телефонуйте до служби порятунку за номером «101»!

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.